ГЕРБ ще участва в преговорите с „Има такъв народ“ за съставяне на правителство с третия мандат. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента.
Ние имаме програма, която ще сложим на масата, имаме и преговори с тях по време на първия мандат. Съгласен съм с колегата Балабанов, че е време за държавници, но то беше време за държавници и преди две седмици. Времето си е едно и също. Смятам, че тези преговори са полезни, защото биха ни научили на повече мъдрост след изборите, посочи Борисов.
И допълни, че ще участва лично само ако присъства Слави Трифонов, иначе има преговорен екип.
По повод думите на Делян Пеевски, че Румен Радев и ПП-ДБ са се договорили за свалянето на Рая Назарян от поста председател на парламента той изтъкна:
Веднъж преглътнахме нашите арести. Веднъж преглътнахме Росен Желязков. Но специално за Рая, мисля че партията няма да го преглътне. ГЕРБ няма нужда от защита от никого, а ние не сме партия, която на всяко изказване, или на всяко писание в медии, тича, за да обяснява каквото и да било. Мисля, че поне този принцип, че първата политическа сила трябва да има председател на Народното събрание, трябва да се спазва. Дори не ми минава през акъла, че може да направят подобно нещо, защото това би значело ново мнозинство точно пред изборите, един много разсърден ГЕРБ.
Една госпожа, която не познавам, и нищо лошо не мога да кажа за нея. Избрана е пак с трикове, със същите трикове на ПП. Да е главен архитект, ама да не е баш главен архитект, защото тази длъжност е конкурсна. Така лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира назначаването на Богдана Панайотова за главен архитект на София.
По думите му град София стои така, както са го оставили ГЕРБ.